Sākums
Masāžas
  Domēnvārds
  lomilomi.lv
  .
  Aloha!
  Esiet mīļi sveicināti Havajiešu masāžas mākslas pasaulē!
   
   
  Pieskāriens, masāžas pamatelements, ir viena no piecām pamatsajūtām, ar ko cilvēks sāk sajust un izzināt pasauli. Ar pieskārienu var mierināt, sazināties, izrādīt mīlestību, noņemt sāpes un dziedināt. Pieskārieni ir bezgala daudzveidīgi, un masāža ir pieskārienu māksla.
   
    
  Havajiešu Sakrālā Masāža Lomi Lomi Nui
   
   
  Havajiešu masāžas Lomi Lomi Nui  vēsturiskās saknes sniedzas tālajā Polinēzijā, kur šo rituālo masāžu praktizēja senie dziednieki Kahunas. Viņu unikālā universa izpratne, pieredze un zināšanu nodošana no paaudzes paaudzē spēja radīt ļoti spēcīgas prāta un ķermeņa dziedināšanas tehnikas.
   
  Lomi Lomi Nui masāža  ir viena no savdabīgākajām un interesantākajām tehnikām darbā ar ķermeni. Kas gan padara to tik īpašu un kā tā atšķiras no citiem masāžas veidiem, kā tā darbojas?
   
  Ko nozīmē vārdi Lomi Lomi? 
   
  Havajieši Lomi Lomi nosaukumu vairāk skaidro kā vienkārši „masāžu”, viņiem raksturīgo masāžas stilu. Taču, lai skaidrotu masāžas dziļāko būtību un nozīmīgumu, to mēdz dēvēt arī par „Tempļa stilu” vai Lomi Lomi Nui, kur vārds „nui” havajiešu skaidrojumā nozīmē kā „svarīgu, savā veidā vienreizēju, augstāku”, pāreju  „no nakts uz dienu, no tumsas uz gaismu”. Havajiešiem pamatnostādnes attiecībā uz dziedināšanu un cilvēka ķermeni, dvēseli un garu un dzīvi kā tādu dziļāk atspoguļo viedā dzīves filosofija Huna , kura cilvēku uzskata kā harmonisku būtni, kura dzīves mērķis ir „darīt labu un nekam nekaitēt”, viss tiecas uz harmoniju un mīlestību.
   
  Kā tas attiecas uz masāžu?
   
   Ļoti skaistus vārdus šai masāžai ir veltījusi  Aunty Margaret Machado, viena no Havaju salu vecākajām un plaši pazīstamākajām Lomi Lomi masāžas skolotājām un Havajiešu dziedināšanas mākslas zinātājām: „Pieskarieties ķermenim ar mīlestības pieskārienu. Kad jūsu rokas būs maigas, liegas un mīlošas, jūsu klients sajutīs patiesumu un atklātību jūsu sirdī. Viņa dvēsele sastapsies ar jūsējo un Dieva dziedinošais spēks plūdīs caur jums abiem. Mīlestības pieskāriens - tas ir sirds, roku un dvēseles savienošanās ar pašiem Dzīvības Pirmsākumiem.” Lai arī tehnika ir būtiska masāžas un ar to saistītās dziedināšanas daļa, svarīgi ir mācīties pārnest mīlestības plūsmu no sirds caur rokām, sniedzot  to masāžas saņēmējam, ļaujot  atslābināties, atpūsties un vienkārši būt. Mīlestība sekmē ddziedināšanu – gan to sniedzot, gan saņemot. Dziedināšana caur pieskārienu ar absolūtu cieņu un mīlestību.
   
   Ļoti interesanta ir Havajiešu izpratne par veselību. Tās pamatā ir skaidrojums, ko apzīmē ar vārdu „ola”-„ dzīve un dzīves izpratne”, dziļāka nozīme tulkojumam ir ”bezgalīga enerģija”. Turpretim slimību skaidro kā ” mai”- „enerģētiskā spriedze”, ”svešķermenis”, kuru vajag no organisma izvadīt laukā. Cilvēka prāts, jūtas un ķermenis ir cieši savā starpā saistīti. Muskulatūras sistēma ir viena no visātrāk  reaģējošām  sistēmām  uz pārmērīgu stresu, kā rezultātā veidojas tā saucamie muskuļu enerģētiskie bloki, kas var ilgstoši saglabāties ķermenī, pat no dzimšanas brīža, radot virkni veselības problēmu. Būtībā ķermenī  fiksētā „atmiņa” par bijušajiem pārdzīvojumiem un ierobežojošās „programmas” dziļi glabājas cilvēka ķermeņa šūnu līmenī . Dziedināšanas process ir saistīts ar šīs enerģijas atbrīvošanu un vienlaikus piešķirot tai jaunu virzienu ķermenī. Tādējādi Lomi-Lomi nav tikai fiziska pieredze, tā veicina dziedināšanu arī prāta, emociju un gara līmenī. Havajieši uzlūko ķermeni kā vienotu veselumu un uzskata, ka fiziskais, mentālais, emocionālais un garīgais – viss ir cilvēka “vienotā Es” daļas. Veicot dziedināšanu vienā līmenī, tiek ietekmēti arī visi pārējie.
   
  Kā  tiek veikts Lomi Lomi Nui masāžas rituāls?
   
    Lomi-Lomi sākas ar mierīga klusuma brīdi starp klientu un masieri, parasti masiera rokām viegli balstoties uz klienta muguras. Šajā klusuma mirklī masieris var klusībā noskaitīt vēlējumu vai lūgšanu, lūdzot, lai masāžas laikā notiktu nepieciešamā dziedināšana. Arī klientam var tikt lūgts piedomāt pie tā, kādu dziedināšanu viņš vēlētos saņemt. Tad masiere intuitīvi strādā ar klientu. Masāža tiek izpildīta plūstošu, garu, ritmisku kustību veidā, izmantojot apakšdelmus un arī rokas, pakāpeniski pastiprinot iedarbības dzīļumu. Daži cilvēki to apraksta kā maigu viļņu pārvietošanos pār ķermeni. Vēl viena iezīme ir tā, ka var masēt vienlaicīgi dažādas ķermeņa daļas, piemēram, ar vienu roku var masēt plecu kamēr, ar otru – gūžas daļu pretējā pusē. Tas palīdz klientam pamatīgāk atslābināties, jo smadzenēm ir neiespējami, vai vismaz ļoti grūti, koncentrēties uz divām ķermeņa daļām vienlaicīgi. Neiedarbojoties uz ķermeņa daļām izolēti, tiek panākta dziļa līdzsvara un harmonijas izjūta. Kā jau minēts, lai arī tehnika ir svarīga, prioritāte ir mīloša attieksme pret ķermeni, izmantojot intuīciju, kas ļauj klientam sniegt “pareizu” masāžu. Uz masāžas galda esošais klients netiek uzlūkots kā kaut kas, kas jāsalabo, bet kā būtne, kam jāatgūst harmonija un līdzsvars. Ir svarīgi atcerēties, ka masieris nedziedē, bet veicina dziedināšanu.
  Masējošās kustības pāri visam ķermenim palīdz atbrīvot enerģiju, veicinot brīvu enerģijas plūsmu . Saskaņā ar Huna filosofiju, enerģija tiek bloķēta arī locītavās. Tāpēc masāžā tiek iekļauta arī maiga ķermeņa stiepšana un locītavu grozīšana, lai palīdzētu atslābināt spriedzi un atjaunotu enerģijas plūsmu, protams, nevis ar varu, bet ar mīlestību, sajūtot klienta pretestības vai komforta līmeni. 
   
  Elpa ir dzīvība, elpošana ir enerģija.Viens no svarīgākajiem Lomi Lomi masāžas aspektiem ir elpošanas integrēšana kustībā un apvienošana masāžas ritmā. Vienota elpošana, vienota Radītāja jeb universālās enerģijas, lai kā to arī nesauktu, izmantošana, ir sena havajiešu tradīcija un ļoti palīdz enerģijas plūsmas atjaunošanā.
   
  Vēl kāda būtiska atšķirība no citiem masāžas veidiem ir tā, ka persona guļ tieši uz masāžas galda nevis uz dvieļa. Turklāt, ķermeņa lielākā daļa tiek atstāta kaila, korekti apsedzot tikai atsevišķas ķermeņa daļas, lai apmierinātu klienta komforta un drošības sajūtu. Tas padara vieglāk izpildāmas kustības zem un pāri visam ķermenim, nepārtraucot masāžas seansu. Skaidrs, ka ziemā ,veicot šādu masāžu, klientam varētu būt auksti. Lai no tā izvairītos un nodrošinātu komfortablu temperatūru, jāizmanto sildītāji, kas uztur telpu pietiekami siltu.
   
  Tā kā masieris strādā intuitīvi, masāža var būt gan lēna un ļoti atslābinoša, gan dažbrīd arī nedaudz ātrāka un tādējādi arī uzmundrinoša un tonizējoša ķermenim. Tā kā masāža var atbrīvot un novirzīt negatīvās emocijas, negatīvus uzskatus un citus "sīkumus", kas ierakstīti organisma šūnās, dažkārt klients var piedzīvot arī emocionālu atbrīvošanos, dziedinošajam efektam turpinoties ilgi pēc masāžas beigām.
   
  Masāžu var izpildīt viens vai divi vai ari vairāki cilvēki, darbojoties kopā. Divatā veikta masāža klientam var radīt jo dziļāku relaksācijas līmeni, pateicoties tam, ka nav iespējams fokusēt uzmanību uz četrām rokām, kas vienlaicīgi darbojas dažādās ķermeņa vietās – tas var kļūt par patiesi svētlaimīgu un neatkārtojamu pārdzīvojumu. Fiziskajā līmenī, izmantojot Lomi Lomi, tiek samazināts stress un muskuļu spriedze, veicināta asins un limfas plūsma, stimulēta  toksīnu izvadīšana.
   
  Šā raksta sākumā, uzrunājot jūs, es teicu “Aloha”. Aloha gars nozīmē to draudzīgo uzņemšanu (pieņemšanu), ar ko tik slavena Havajiešu tauta. Aloha nozīmē daudz vairāk nekā vienkārši ”sveiks!”, “uz redzēšanos!” vai “mīlestība”. Dziļākā šā vārda nozīme ir “priekpilna dalīšanās šā brīža dzīves enerģijā” (būt harmonijā ar sarunu biedru). Tas arī ir viens no Lomi-Lomi noslēpumiem – mīlēt un lolot ķermeni tā, it kā tas būtu jūsu pašu. Vārdnīcā vārds “mīlestība” tiek definēts kā patika, dziļa un kaislīga pieķeršanās kādam vai kaut kam. Havajiešiem tas nozīmē daudz vairāk, iekļaujot iecietību, piedošanu, pieņemšanu, netiesāšanu, nevērtēšanu, līdzcietību, cieņu un daudzus citus elementus, kas ir Lomi-Lomi masāžas un arī dzīves pašos pamatos.
   
  Lomi Lomi Nui masāža ir kā „saruna ar ķermeni”, kura katru reizi ir neatkārtojama. Tas ir ceļš uz sevis pašizziņu, ceļš uz savu augstāko”es”, ceļš mājup, kur esi Tu pats!
   
  Aloha Mahalo Nui!
   


     
  Kontakti
  Created by I.am.human.lv