Būt Lomi Lomi meistaram - tas nozīmē dzīvot no dienas uz dienu esot saiknē ar augstākiem spēkiem un sekot garīgām vērtībām. Ceļš, kuru eju izzinot šo tradīciju, ir tik ļoti daudz man iedevis, ka tas caurvijas ikvienā manā masāžā, pirts rituālā, praksē un apmācībā.
Lomi Lomi ir Havajiešu masāža - daļa no tradicionālās dziedināšanas mākslas. 


Lomi Lomi var būt ikdienišķa masāža

ģimenē vai pat vairāku dienu dziedinošs retrīts - preizāk savā butībā to būtu saukt par holistisku ķermeņa terapijas ceremoniju, kuras laikā vienlaikus strādā - garīgā, emocionālā un fiziskā līmenī.


Lomi Lomi burtiski tulkojot no Havajiešu valodas nozīmē - berzēt - berzēt.


Šī masāža iekļauj sevī vairākas dziedināšanas mākslas komponentes: 

pule & oli 

Lūgšanas & skandējumi.  Būt par Lomi Lomi meistaru nozīmē dzīvot pēc garīgajiem principiem katru dienu, netikai strādājot ar citiem. Pule - lūgšanas - saikne ar augstākiem spēkiem, zīmju saņemšana un nolasīšana ir Lomi Lomi meistara ikdiena. Meistara pienākums ir uzturēt tīru savu kanālu - augstāko spēku dziedinošās enerģijas vadīšanai.


Elpa - kas nes dzīvības enerģiju Mana.


Ho'oponopono

Mentālā attīrīšanās prakse, kas palīdz nonākt harmonijā ar sevi, saviem tuvākajiem un visu esošo.


Lā'au lapa'au

Dziedniecība ar augiem.


Attīrīšanās

Enerģētiski, mentāli (Ho'oponopono) un fiziski (diētas, skrubji, sviedrēšanās).


Lomi Lomi

Masāža - holistiska ķermeņa terapija.


Aloha gars

Dzīves veids, kuru vada beznosac noījuma mīlestība.

Lomi Lomi izpildes veids:

  • Lomi Lomi sākas un beidzas ar Pule - lūgšanu, lūdzot augstāko spēku līdzdalību.
  • Ar - elpu eļļā iepūš Mana - dzīvības enerģiju - atdzīvinot eļļu un ar nodomu dodot tai īpašu uzdevumu.
  • Eļļas uzklāšana - tā ir svētības sniegšana ķermenim - mūsu dvēseles templim.
  • Masieris masāžas laikā ir pilnībā klātesošs.
  • Plūsma - masāžas kustības ir ritmiskas un plūstoši pāriet viena otrā, savienojot visu vienā veselumā. Masiera rokas un ķermenis ir atbrīvots un plūsmā - no malas masiera kustības izskatās kā gracioza deja, kurā katra kustība ir dzīvības spēka vadīta un piepildīta.

  • Masāžā izmanto gan plaukstas gan apakšdelmus. Masāža ar apakšdelmiem rada apskāviena sajūtu. Izmantojot masiera ķermeņa svaru, veic dziļo audu masāžu - dziļi līdz kaulam. Masējot ar apakšdelmiem, spiediens ir izkliedēts un dziļumā iet pakāpeniski - ieklausoties ķermenī, tādēļ Lomi Lomi, salīdzinot ar citām dziļo audu masāžām ir daudz mazāk sāpīga, vai nav sāpīga nemaz - tieši pretēji - masāža ir relaksējoša.
  • Lomi Lomi iekļauj pasīvās kustības un dažādas stiepjošas pozas, kas reizē ļauj piekļūt visām muskuļu grupām.
  • Opu Huli - ir Havajiešu vēdera masāža - neatņemama Lomi Lomi sastāvdaļa. Šeit glabājas emocijas, kuras traucē mums dzīvot gaismā - sava patiesā potenciāla pilnībā - veselumā.
  • Lomi Lomi masāža bieži tiek papildināta ar Pohaku Wela - karstajiem akmeņiem vai 'Ili 'Ili - oļiem (kā nu kurš tos sauc).

Pono

pareizs, labs, godīgs, taisnīgs, labvēlīgs;  morālās vērtības, patiesā lietu daba

Lā'au lapa'au

Dziedniecība ar augiem.

Havajiešu tradīcijā 80 % no dziedināšanas rezultāta nosaka enerģētiskais darbs un tikai 20 % fiziskā forma. Ļoti svarīgi kurš un kā ir ievācis augus, kurus izmanto dziedniecībā.

LŌkahi 

vienotība, harmonija

Lomi lomi veidi

Šī masāža var būt ļoti vienkārša, ikdienišķa ģimenes prakse un tā var būt ilga, holistiska dziedināšanas ceremonija ar meistaru, kurš izprot un iemieso Havajiešu garīgos principus un kuram ir padziļinātas zināšanas ķermeņa terapijā. Senos laikos tie bija priesteri, kas dzīvoja speciālos tempļos, uz kuriem cilvēki devās dziedināties, kad paši nespēja tikt galā ar veselību vai meklējot pavadoni patiesā dzīves - dvēseles ceļa meklējumos. Mūsdienās par meistaru kļūst, mācoties pie viena vai vairākiem Kumu - skolotājiem, kuri paaudžu paaudzēs ir mantojuši senās zināšanas.

Mans Lomi Lomi rokraksts

Sekojot Havajiešu tradīcijai ikviena tikšanās - masāža, rituāls, ceremonija, apmācība - sākas un beidzas ar Pule - lūgšanu, lūdzot augstāko spēku palīdzību procesa norisē. Tas var notikt skaļi - balsī vai klusībā pie sevis.

Savā masāžas / ķermeņa terapijas praksē apvienoju vairāku Lomi Lomi masāžas un Havajiešu garīgo prakšu skolotāju mācības. Tam caurvijas manas zināšanas cilvēka anatomijā, fizioloģijā, ārstnieciskā masāžā un fizioterapijā.

Izmantoju pašas ievāktus augus tējām, izvilkumiem eļļā, kvēpeklīšiem, pindām, pēdu un kopējām vannām, pirtī - skrubjiem, slotiņām. Strādājot Lōkahi -  līdzsvarā, ar dabu, cenšos izmantot sezonālos augus un augus, kas aug manā tuvumā - laukos, Kuldīgas pusē.

Strādāju ar FLEUR un CADE - Latvijā ievākto augu ēteriskām eļļām.

Izmantoju dažādus vibroakustiskos instrumentus - skanošās bļodas, Koshi stihiju zvanus, dažādus grabuļus, lietus koku, paštaisītas bungas un citus , kā arī savu balsi - enerģētiskai attīrīšanai, enerģijas vadīšanai, pieskārienu un sajūtu bagātībai.

PIedāvājums

Andras Lomi Lomi Nui masāžas ceremonija, Andras Lomi Lomi masāža, Lomi 'Ili 'Ili (masāža ar karstajiem akmeņiem), Lomi Hapai (masāža grūtniecēm), dziļo audu un relaksējošā Lomi Lomi masāža.